Férfi vízilabda: Spanyolország először Európa-bajnok!

MH/MTI
2024. január 16. kedd. 23:05

A két együttes a csoportkörben már megmérkőzött egymással, akkor ötméteresekkel a hazaiak kerekedtek felül. Úgy tűnt, ezúttal is kiélezett küzdelmet láthat a telt házas Mladost uszoda közönsége, mert a csapatok eleinte fej fej mellett haladtak, de többnyire a horvátoknál volt az előny, az egyetlen kivételt a spanyolok 3–2-es vezetése jelentette. A horvátok aztán a második negyed elejére 6–3-ra elhúztak elsősorban a nagyszünetig már négy gólt szerző Luka Bukic remeklésének köszönhetően, de a rivális Unai Aguirre Rubio nagyszerű védéseire alapozva 7–6-ra felzárkózott a finálé feléig.

A térfélcserét követően a spanyolok 7–7-nél és 8–8-nál is utolérték a horvát csapatot, de fordítani nem tudtak, sőt, az utolsó szünet előtti percben két gólt is kaptak. Az első diadaláért hajtó ibériai gárdának a záró játékrészben is megvolt az esélye, hogy egyenlítsen, de Marko Bijac, a sorozatban háromszor Bajnokok Ligája-győztes Pro Recco kapusa parádés védéseivel sokáig megakadályozta ezt, mígnem bő másfél perccel a vége előtt 10–10 lett az állás. Az aranyérmet egy igazi klasszisgól döntötte el: Alvaro Granados Ortega háttal a kapunak védhetetlenül csavart a jobb alsó sarokba. Az elöl teljesen elbizonytalanodó horvátok hiába kaptak emberelőnyt az utolsó támadásuknál, Loren Fatovic lövését blokkolták a védők, így Spanyolország lett az Európa-bajnok.

A következő, 2026-os kontinensviadalt Szerbia fővárosában, Belgrádban rendezik.